PI3WVR31313AZLEX OverviewWith its features, it can be used in a wide range of applications, such as {0}.
PI3WVR31313AZLEX FeaturesPI3WVR31313AZLEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI3WVR31313AZLEX Special Purpose Analog Switches applications.
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 60-WFQFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 60 |
| Applications | HDMI |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| JESD-30 Code | R-XQCC-N60 |
| Operating Temperature (Max) | 85°C |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Number of Channels | 4 |
| -3db Bandwidth | 5.6GHz |
| On-State Resistance (Max) | 50Ohm |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 3:1 |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V~3.6V |
| Length | 9mm |
| Height Seated (Max) | 0.8mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |