PI6CB33402ZHIEX OverviewThere is a case of 32-WFQFN Exposed Pad in which it is packaged. Tape & Reel (TR) is the form in which it is packaged. It is recommended that the maximum value for normal operation is 133.33MHz. In this case, it is set up as Surface Mount. Electrical components classified as Fanout Buffer (Distribution) are classified as such. It is recommended to set the temperature to -40°C~85°C TA in order to ensure reliable performance. The clock switch should operate with a voltage of 3.135V~3.465VV.
PI6CB33402ZHIEX FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C TA degrees
PI6CB33402ZHIEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6CB33402ZHIEX Clock Buffers & Drivers applications.
Car
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
| Factory Lead Time | 25 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 133.33MHz |
| Input | HCSL |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |