SI53321-B-GQ OverviewIt is available in the case 32-LQFP Exposed Pad for this cut smart buffer. It is available in the case Tube. There are 32 terminations in it. Using a supply voltage of 2.5V allows for high efficiency. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 2.375V~3.63V volts. It has a number of pins of 32. There is an output of LVPECL. The 32 pins are utilized for operation. There is a family of objects known as the SI53321. It's set to 2.63V for the maximum supply voltage (Vsup). To ensure normal operation of the cut smart buffer, the supply voltage (Vsup) should always be kept above 2.38V. As a default, it is set to output 10 by default. It is also possible to obtain ALSO OPERATES AT 3.3 V SUPPLY by using this gadget. As long as the frequency of the clock switch is set to 1.25GHz, excellent accuracy can be achieved.
SI53321-B-GQ Features32 terminations
The operating temperature of -40°C~85°C degrees
at 1.25GHz frequency
SI53321-B-GQ ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI53321-B-GQ Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-LQFP Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 1997 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 32 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Additional Feature | ALSO OPERATES AT 3.3 V SUPPLY |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.63V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Frequency | 1.25GHz |
| Base Part Number | SI53321 |
| Output | LVPECL |
| Pin Count | 32 |
| Number of Outputs | 10 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 2.63V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.38V |
| Number of Circuits | 1 |
| Nominal Supply Current | 450mA |
| Logic Function | Clock |
| Input | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 2:10 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.05 ns |
| Duty Cycle | 52 % |
| Height | 1.45mm |
| Length | 7mm |
| Width | 7mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |